Naujienos
Rinkėjams pristatomas atnaujintas Manobalsas.lt projektas, skirtas LR Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams

Patalpinta: 2009 Liepos 03, 15:17

Pernai prieš Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus sėkmingai startavęs novatoriškas racionalaus balsavimo internetu projektas Manobalsas.lt atsinaujino ir artėjančiuose LR Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose rinkėjams vėl padės susirasti jiems artimiausią partiją ar politiką.

 

Tai pirma ir kol kas vienintelė Lietuvoje racionalaus balsavimo internete sistema, leidžianti rinkėjui atlikus politinių pažiūrų testą, palyginti savo ir politikų nuostatas. Ji suteikia rinkėjams unikalią galimybę ne tik susipažinti, ką kandidatai į Lietuvos Respublikos Prezidento postą mano aktualiais visuomenei klausimais, bet ir susirasti kandidatą, kuris galėtų geriausiai atstovauti rinkėjo interesus. Projekte dalyvauja visi kandidatai į LR Prezidento postą, išskyrus Č.Jezerską.

 

Testas apima daug diskusijų visuomenėje sukėlusius ekonomikos, socialinės politikos, kultūros, valstybės valdymo ir kitų sričių klausimus. Atsakyti į suformuluotus klausimus padeda šalia pateikiami argumentai "už" ir "prieš".

 

"Rinkimai į Seimą parodė, kad toks projektas labai reikalingas, jis sukėlė gyvas diskusijas tarp rinkėjų, ir sulaukė didelio visuomenės palaikymo. Svarbus projekto laimėjimas yra tai, kad jis skatina žmonių domėjimąsi politika ir didina rinkėjų aktyvumą ," sakė vienas iš projekto iniciatorių Rokas Šalaševičius.

 

"Žmonėms reikia, kad politikų pažiūros būtų pateikiamos trumpai ir aiškiai bei būtų galimybė jas lyginti su savosiomis pažiūromis. Tuomet žmonės noriai domisi politika, įsitraukia į diskusijas- o juk būtent to ir reikia, jei norime kurti stiprią ir atsakingą pilietinę visuomenę," teigė R.Šalaševičius.

 

 Užpildžiusiam testą svetainės lankytojui sistema automatiškai pateikia partijų ir politikų sąrašą pagal nuostatų atitikimo procentą. Rinkėjas taip pat gali matyti, kaip jo atsakymai sutampa su politiko atsakymais pagal atskiras temines sritis bei pasižiūrėti savo ir politiko nuostatų grafinį atvaizdavimą pagal politinių takoskyrų ašis.

 

 "Šios iniciatyvos rezultatas - tai ne tik internetinis rinkėjų vedlys tarp įvairių partijų ir politikų, bet ir galimybė patiems politikams pasitikrinti savo pažiūras," - teigė Ainė Ramonaitė, TSPMI dėstytoja, viena iš  projekto iniciatorių. "Tai savotiškas iššūkis Lietuvos politikams: ar jie yra atviri visuomenei ir moka naudotis tomis galimybėmis, kurias šiandien suteikia internetas."

 

Projektas gavo asociacijos INFOBALT organizuoto geriausio 2008 m. Lietuviško IRT produkto prizą už inovatyvumą, Lietuvos inovacijų centro "Inovacijų prizas 2008” inovatyvaus produkto prizą bei Varšuvoje laimėjo prizinę vietą viename iš svarbiausių technologijų konkursų "Seedcamp” Rytų ir Vidurio Europos regionui. "Šie laimėjimai rodo, kad Manobalsas.lt projektas prisideda ir prie teigiamo Lietuvos įvaizdžio kūrimo,"- sakė R.Šalaševičius.

Projektą "manobalsas.lt" įgyvendina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Kauno technologijos ir Mykolo Romerio universitetai bei VšĮ "Regioninių projektų iniciatyva". Pilietinę iniciatyvą "manobalsas.lt" iš dalies  finansuoja Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas, Europos Komisijos Atstovybė Lietuvoje. Projekto informacinis partneris - naujienų portalas Delfi. Projekto idėją remia Vyriausioji rinkimų komisija.

Atgal

*